aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Lubawka - Doktor Wilczur

Zaledwie cztery dni wystarczyły, aby uzbierać 3 tys. zł na pomoc dzikim zwierzętom. Zbiórka trwa nadal.

O zbiórce pisaliśmy w poniedziałek. Utworzył ją Krzysztof Wojtas. Celem było uzbieranie 3 tys. zł, które przeznaczone zostaną na leczenie dzikich zwierząt w gabinecie Doktor Wilczur w Lubawce. Cel już został osiągnięty, ale zbiórka trwa nadal. Każda pomoc jest ważna.

Gabinet Doktor Wilczur w Lubawce prowadzi Barbara Orszulak. Oprócz leczenia domowych zwierząt zajmuje się dzikimi stworzeniami. Interweniuje pomimo braku umów z lokalnymi samorządami, zajmuje się też zwierzętami przyniesionymi przez mieszkańców. W ubiegłym roku do gabinetu trafiło około 70 saren, lisów, jeży, kun i ptaków. W tym roku to już ponad 20 interwencji. Dodatkową grupą są dzikie koty leczone w gabinecie.

B. Orszulak wspomina, że już jako dziecko pomagała zwierzętom. Stąd wybór zawodowej drogi. Od razu było też pewne, że gabinet opiekować się będzie dzikimi zwierzętami, o których najczęściej zapominamy.

Lecenie dzikich zwierząt to specyficzna działalność. Podczas terapii kontakt zwierzęcia z człowiekiem musi być ograniczony. Po wyleczeniu pacjent trafia bowiem na wolność i musi radzić sobie bez wsparcia człowieka. Dzikie zwierzęta często wymagają też specyficznej karmy.

Zbiórka trwa nadal. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup leków, karmy.

Gabinet leczący dzikie zwierzęta można też wspomóc przynosząc środki czystości, siano, karmę. Gabinet Doktor Wilczur działa w Lubawce przy ul. Kamiennogórskiej 9.

Lubawka - Doktor Wilczur

 

 

REKLAMA