aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 spacer

Co łączy Chełmsko Śląskie z wrocławskim ratuszem? Jaką tajemnicę skrywa herb Chełmska Śląskiego? Jak miejscowość wyglądała kilka wieków temu? Gdzie w tym miasteczku można szukać elementów architektury włoskiej? Czym była kolej kiełbaskowa?

Na te i wiele innych kluczowych pytań turyści otrzymają odpowiedź podczas Spacerów Historycznych Sudety.pro po Chełmsku Śląskim.

Już  18 września 2021 roku będzie okazja do odkrycia wyjątkowej historii Chełmska Śląskiego oraz cofnięcia się w czasie - wszystko w ramach specjalnie opracowanej na tę okazję trasy. Uczestnicy wspólnie z przewodnikiem będą spacerować po wielu epokach historii tej miejscowości od średniowiecza aż po współczesność.

NOWOŚĆ NA TRASIE SPACERU!

Trasa Spaceru Historycznego obejmuje rynek oraz jego najbliższe okolice. Jest zaplanowana w taki sposób, aby uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak największą liczbę ciekawych i ważnych dla historii miejscowości miejsc. Nowym punktem na trasie Spaceru będzie zwiedzanie jednego z XVIII-wiecznych domków tkaczy.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja.

Rezerwacji dokonujemy pod adresem e-mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 882 416 113.

Data: 18 września 2021
Godzina: 11:00

Cena biletu: 30 zł - zakup u przewodnika przed Spacerem

Czas trwania: 2 godziny

Dystans: około 2 km

Miejsce zbiórki: centrum rynku w Chełmsku Śląskim

REKLAMA