aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Policjanci każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie wypełniając słowa roty ślubowania. Na właściwe wykonywanie czynności służbowych ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest sprawność fizyczna, o czym wie na pewno post. Dawid Jażdżewski. Młody funkcjonariusz kamiennogórskiej policji niedawno wstąpił w szeregi formacji i podczas oczekiwania na kurs podstawowy nie rezygnuje z uprawiania sportu, który uwielbia.


Biathlon to dyscyplina, która wymaga dokładności, precyzyjności i wytrzymałości, a to są cechy, które na pewno przydadzą się w dalszej karierze kamiennogórskiemu funkcjonariuszowi.
„Biathlon dla każdego” to cykl amatorskich zawodów, które mają na celu upowszechnianie biathlonu wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Rywalizacja odbywała się w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej. 25 września 2022 roku w Piechowicach rozgrywał się ostatni pojedynek. Posterunkowy Dawid Jażdżewski startował w tych zawodach, zajmując wysokie 4 miejsce w kategorii m-Open.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

REKLAMA