aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

konferencja - szpital

Kamiennogórski szpital działać będzie bez dwóch oddziałów, które straciły kontrakty z NFZ. Pacjentki mają na tym zyskać. Rozszerzone zostanie funkcjonowanie poradni ginekologiczno- położniczej. Od 1 września działalność ma wznowić oddział pediatryczny. Nie ma planów likwidacji szpitala. Tak można streścić dwie dzisiejsze konferencje dotyczące sytuacji w szpitalu.

Część tej deklaracji padła już podczas konferencji w starostwie. Podczas drugiego spotkania zorganizowanego w szpitalu, starosta nie wykluczył wznowienia działalności zlikwidowanych oddziałów w przyszłości. Musi zostać zapewniony personel i źródło finansowania. Taka możliwość może się pojawić za kilka lat.

Prezes szpitala zapewniła, że rozszerzona zostanie działalność poradni ginekologiczno-położniczej. Pracownicy ze zlikwidowanych oddziałów mają znaleźć pracę na innych oddziałach i poradniach.

Konsultant wojewódzki ds. ginekologii i położnictwa powtarzał, że pacjentki skorzystają na zmianach. Będą rodzić w szpitalach o wyższym poziomie referencyjności, a dojazd do tych placówek nie jest problemem. Często trwa krócej niż dojazd do szpitala w obrębie dużego miasta.

Od 1 września ma wznowić działanie oddział pediatryczny. Bartosz Rawski dyrektor ds medycznych zapewnił, że jest lekarz gotowy zostać ordynatorem tego oddziału. Kompletowany jest zespół i grafik pracy.

Od początku roku w kamiennogórskim szpitalu zawieszone były trzy oddziały. Od lipca dwa z nich: położniczo- ginekologiczny oraz neonatologiczny, nie mają kontraktu z NFZ. Zawieszenie oddziału pediatrycznego przedłużone zostało do końca sierpnia.

REKLAMA