aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - konferencja o szpitalu

Z udziałem sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzeny Machałek, wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego oraz prof. dr hab. n. med. Sławomira Suchockiego konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa odbyła się dzisiaj (poniedziałek, 26 lipca) konferencja dotycząca sytuacji w kamiennogórskim szpitalu.

Rozpoczynając spotkanie starosta Jarosław Gęborys stwierdził, że nie było i nie ma zamiaru likwidacji szpitala w Kamiennej Górze.

- Kamienna Góra cierpi na brak specjalistów, ale taka sytuacja jest również w innych miastach - stwierdziła Marzena Machałek. Poprawa sytuacji służby zdrowia to część Polskiego Ładu. Już teraz zwiększona została liczba miejsc na studiach medycznych, ale efekt będzie za kilka lat.

- Dołożę wszelkich starań, żeby wspomóc szpital kamiennogórski - zobowiązała się M. Machałek. Doprecyzowała, że chodzi o zakup sprzętu.

Wojewoda stwierdził, że nie ma zamiaru likwidacji szpitali powiatowych, w tym szpitala w Kamiennej Górze. Rozpowszechnianie fake newsów na temat likwidacji szpitala utrudnia poszukiwania nowych pracowników. Wojewoda pochwalił kamiennogórski szpital za funkcjonowanie w czasie pandemii koronawirusa.

- Szpital kamiennogórski będzie działał - oświadczyła M. Machałek. - Szpital może się rozwijać w różnych kierunkach.

Brak lekarzy, w skali całego kraju, potwierdził również konsultant wojewódzki. Są szpitale, w których jest poniżej 300 porodów w roku. Wydaje się, że lepiej, żeby personel z takich szpitali wspomógł duże oddziały. W Polsce z powodu braku kadry zamkniętych zostało wiele oddziałów z 300-400 porodami w roku. Panie z Kamiennej Góry znajdą lepszą opiekę np. w Wałbrzychu, czy w Jeleniej Górze.

Szpital będzie działał, ale w takim zakresie, jak w tej chwili. - to wniosek z dzisiejszej konferencji - Jeśli sytuacja z lekarzami się poprawi, działalność zostanie wzmocniona.

REKLAMA