aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Czadrów

Gmina Kamienna Góra będzie prawdopodobnie kolejnym samorządem, na terenie którego powstanie wielorodzinny budynek TBS. Dzisiaj (czwartek, 13 maja) radni spotkali się z prezesem TBS-u i wstępnie zaakceptowali pomysł.

Gmina Kamienna Góra jest udziałowcem kamiennogórskiego TBS-u. Wniosła do spółki działkę budowlaną w Czadrowie, przy osiedlu dawnego PGR-u. Teraz jest szansa, że powstanie na niej wielorodzinny budynek.

Według planów w Czadrowie powstałby budynek z 18 mieszkaniami. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 5 mln zł. Zgodnie z aktualnymi zasadami wspierania budownictwa, gmina mogłaby z programów rządowych pozyskać 1,8 mln zł, pieniądze przekazane muszą być do TBS-u. Z własnego budżetu gmina dołożyłaby około 600 tys. zł. Reszta to wkład własny przyszłych lokatorów i preferencyjny kredyt zaciągnięty przez TBS.

Podczas spotkania radni wstępnie zgodzili się na takie rozwiązanie, upoważnili wójta do przygotowania odpowiedniej uchwały. Oficjalnie sprawa wróci najprawdopodobniej podczas majowej sesji.

W tym roku na podobne rozwiązanie dotyczące budynku w Chełmsku Śląski nie zgodzili się radni Lubawki. Radni miasta Kamienna Góra postanowili współpracować z TBS-em przy budowie dwóch wielorodzinnych budynków.

REKLAMA