aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. SP2 Kamienna Góra

Zakończyła się tegoroczna edycja wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak, który jest organizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Wiktoria Leśniak, uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, znalazła się w gronie 30 najlepszych młodych chemików naszego województwa!

Wynik finałowych zmagań na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, składających się z dwóch części - teoretycznej i laboratoryjnej - zapewnił Wiktorii tytuł Laureata Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego. Ósmoklasistka, myśląca już o wyborze szkoły średniej, może spać spokojnie i z radością patrzeć w swoją najbliższą przyszłość. Jako laureatka prestiżowego konkursu, który na trwałe wpisał się w kalendarz edukacyjny Dolnego Śląska, zostanie przyjęta w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Do konkursu uczennica przygotowywała się pod opieką Ewy Szczerby, nauczycielki chemii, której wiedza, umiejętności i zaangażowanie w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesu uczennicy.

Gratulujemy Wiktorii – uczennicy SP nr 2, życząc udanych wyborów na przyszłość, pasjonujących odkryć oraz kolejnych sukcesów naukowych na miarę Marii Skłodowskiej-Curie.

Zbieżność takich cech jak pracowitość, naukowy zapał i co najważniejsze - ponadprzeciętne zdolności chemiczne, nie jest tutaj przypadkowa!

REKLAMA