aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 szlachetna paczka

Jesteśmy na ostatniej prostej przed Weekendem Cudów Szlachetnej Paczki, który odbędzie się już w weekend 10 i 11 grudnia. Niestety wciąż wiele potrzebujących Rodzin czeka na swojego Darczyńcę - to ostatni moment żeby im pomóc. Wierzymy, że wszystkie Rodziny znajdą swoich Darczyńców i w Weekend Cudów pomoc trafi do najbardziej potrzebujących w całym kraju.

fot. policja Kamienna Góra

Policjanci z kamiennogórskiej jednostki po godzinie 18:00 w sobotę 3 grudnia 2022 roku otrzymali informacje o zdarzeniu, do którego doszło niedaleko Bukówki.
Jego świadkowie widzieli jak kierujący maszyną budowlaną (wozidłem) zjeżdża z drogi i kontynuuje jazdę łąką. Pomimo grząskiego terenu zdołał przejechać jeszcze kilkadziesiąt metrów. Niedługo potem wyszło na jaw, dlaczego mężczyźnie nie przeszkadzała taka zmiana trasy.

Ptaszków, Mikołaj

Mikołaj odwiedził dzisiaj mieszkańców Ptaszkowa. Gość przeszedł przez wieś. Słodyczami częstował osoby, które go usłyszały i wyszły z domu.

Chełmsko Śląskie, Mikołaj

Dzisiaj w Chełmsku Śląskim pojawił się Mikołaj. Czekał na dzieci m.in. na rynku i drodze prowadzącej do kościoła.

marciszow gmina

Gmina Marciszów chce pożyczyć milion złotych. Właśnie ogłoszony został przetarg na udzielenie i obsługę kredytu.

zus Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi telefonami od rzekomych pracowników ZUS, którzy proszą o podanie danych potrzebnych do wypłaty środków z subkont. Oszuści chcą w ten sposób wyłudzić informacje, które mogą posłużyć im np. do kradzieży lub zaciągnięcia kredytu.

Kamienna Góra, policja, komendant, młodszy inspektor Adam Jacek Pilch

Podczas uroczystej zbiórki młodszy inspektor Adam Jacek Pilch przejął dowodzenie w komendzie powiatowej policji w Kamiennej Górze.

Kamienna Góra, ul. Zamkowa

Mamy dobrą i złą wiadomość dla kierowców wjeżdżających do Kamiennej Góry od strony Marciszowa.

zus Przez najbliższe 3 miesiące, licząc od grudnia 2022 r. będą obowiązywały nowe limity dorabiania dla emerytów i rencistów. Pracujący będą mogli dorobić 227 zł więcej. Należy podkreślić, że limity te dotyczą tyko wcześniejszych emerytów. Emeryci, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny, czyli kobiety 60 a mężczyźni 65 lat, nie muszą ograniczać się przy dorabianiu żadnymi limitami.

młodszy inspektor Adam Jacek Pilch

Wiadomo kto zostanie nowym komendantem powiatowym policji w Kamiennej Górze.

REKLAMA