aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Motyl Niepylak Apollo

Do konkursu zgłoszono 90 prac plastycznych. Komisja w składzie - Krystyna Dzikowska, Agnieszka Zielińska, Kamila Grzesiak, Damian Skorupiński, Marianna Fryc- Wyrostek (sekretarz) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: I kategoria dzieci do lat 6, II kategoria: dzieci od 7 do 10 lat, III kategoria: młodzież od 11 do 15 lat, IV kategoria: młodzież od 16 do 18 lat i dorośli. Nagrodzono 13 prac.

pogrzeb

Dzisiaj (czwartek, 13 maja) pochowany został Adam Blicharski, samorządowiec, zawodnik i działacz sportowy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele pw. świętych Piotr i Pawła. Zmarły pochowany został na cmentarzu przy ul. Katowickiej.

Piast Wspiera Region 2021W ramach programu "Piast Wspiera Region 2021" w Kamiennej Górze może powstać mural. Ważne jest poparcie mieszkańców.

Czadrów

Gmina Kamienna Góra będzie prawdopodobnie kolejnym samorządem, na terenie którego powstanie wielorodzinny budynek TBS. Dzisiaj (czwartek, 13 maja) radni spotkali się z prezesem TBS-u i wstępnie zaakceptowali pomysł.

Raszów - studnia

Z inicjatywy sołtys, rady sołeckiej i Grupy Wsparcia w Raszowie koło przystanku powstała "Studnia Życzeń". Mieszkańcy przygotowali wierszyk opisujący nową konstrukcję.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 12:00 13 maja do 0:00 14 maja.

Stara Kopalnia Wałbrzych

Nadchodzi wyczekiwana przez miłośników historii i sztuki Noc Muzeów w Starej Kopalni! W najbliższą sobotę (15 maja) będzie można w godzinach wieczornych i nocnych zwiedzać muzeum, uczestniczyć w prelekcjach, grze terenowej oraz oprowadzaniu po wystawie.

fot. LZS Pagaz Krzeszów

Dzisiaj (środa, 12 maja) LKS Pagaz Krzeszów rozegrał mecz w ramach czwartej kolejki piłkarskiej Ligi Młodzika Młodszego.

Kolejka 26 - 15-16 maja

Kolejka 20 - 15-16 maja

Kolejka 20 - 15-16 maja

Kolejka 18 - 15-16 maja

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza w najbliższą sobotę, 15 maja, do udziału w wydarzeniach zorganizowanych w ramach akcji NOC MUZEÓW.

policja

44 – letni mężczyzna, mieszkaniec Lubawki, znajdując się pod wpływem alkoholu przypomniał sobie, że nie lubi swojego sąsiada i przy użyciu noża, którym wymachiwał, krzyczał do swojego 65 – letniego sąsiada, że zabije zarówno jego, jak też i jego synów.

fot. UMWD

W zaprezentowanym przez zarząd województwa projekcie „Koncepcji sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego” znalazło się kilkanaście propozycji ich przebiegów, które będą osią powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej. Dokument właśnie trafił do konsultacji społecznych, a swoje opinie można zgłaszać do 10 czerwca.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA