aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

lubawka ratusz

Budowa ścieżki wokół Bukówki wraz za zapleczem realizowana w ramach projektu „Łączy nas Bór” na pewno nie łączy burmistrzów Lubawki z częścią rady. Podczas dzisiejszej sesji ponownie doszło do burzliwej dyskusji na temat tej inwestycji.

Stara Kopalnia

Stara Kopalnia w Wałbrzychu przyłącza się do akcji weekend seniora z kulturą. Będą zwiedzania z przewodnikiem za symboliczną złotówkę.

fot. policja Kamienna Góra

Zaczęła się kalendarzowa jesień, a w niej z każdym dniem zmrok zapada coraz szybciej. Nie przeszkadza nam to w prowadzeniu, w dalszym ciągu, intensywnego trybu życia.

fot. policja Kamienna Góra

Policjanci każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie wypełniając słowa roty ślubowania. Na właściwe wykonywanie czynności służbowych ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest sprawność fizyczna, o czym wie na pewno post. Dawid Jażdżewski. Młody funkcjonariusz kamiennogórskiej policji niedawno wstąpił w szeregi formacji i podczas oczekiwania na kurs podstawowy nie rezygnuje z uprawiania sportu, który uwielbia.

fot. MOS Kamienna Góra

Dnia 23 września 2022 r. roku na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne w Licealiadzie Powiatowej, w kategorii dziewcząt i chłopców. 

protest

W całej Polsce trwa akcja protestacyjna diagnostów ze stacji diagnostycznych. Od godziny 12 do 15 w protestujących stacjach nie są wykonywane okresowe badania pojazdów.

Chełmsko Śląskie

W środę 28 września uczniowie klasy 4a Zespołu Szkolnego-Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim podczas lekcji historii poznawali rolę, znaczenie i wartości źródeł historycznych. Samodzielnie wykonali lakowany dokument w formie listu. W praktyce poznali techniki lakowania dokumentów oraz znaczenie i wartości pieczęci odciskanej w laku na pisanych źródłach historycznych.

Lubawka, Tchoukball

19 i 20 listopada 2022 r. Lubawka gościć będzie Puchar Polski w Tchoukballu. Jest to dyscyplina sportu zdobywająca coraz większą popularność w Europie i Azji. Event zostanie podsumowany oficjalnymi meczami towarzyskimi kadr narodowych Polski, Czech i Niemiec.

fot. relacja wideo z sesji

Dopiero wczoraj po południu, dzień przed sesją, radni otrzymali projekt zmian w budżecie Kamiennej Góry. Projekt wywołał dyskusję podczas obrad.

zus Od przyszłego roku, zgodnie ze zmianami w przepisach, każdy, kto jest płatnikiem składek, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania aktywnego profilu na PUE ZUS. ZUS zachęca żeby takie konta zakładać już dzisiaj. Można to zrobić podczas osobistej wizyty w placówce ZUS lub online korzystając ze swojego profilu zaufanego.

fot. MOS Kamienna Góra

Dnia 28.09.2022 roku na Orliku przy ulicy Lubawskiej w Kamiennej Górze odbył się Finał Powiatu Kamiennogórskiego w mini piłce nożnej. Była to rywalizacja dziewcząt w Igrzyskach Dzieci. W zawodach udział wzięły 2 szkoły.

fot. KAS

· Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Straży Granicznej (SG) ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe na targowisku w Sieniawce.

· Funkcjonariuszy wspierała Ina - pies służbowy wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

· Wartość zabezpieczonych towarów to prawie 100 tys. zł.

· Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy budżet państwa mógł stracić na tym procederze ponad 123 tys. zł.

wok

„Chóralnie” to najnowsza płyta Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Nagrania trwały blisko dwa lata. W sobotę utwory znajdujące się na krążku będzie można usłyszeć na żywo na specjalnym, premierowym i bezpłatnym koncercie. Początek o godzinie 16.oo w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni.

IX Memoriał im. W. Respondka i Z. Cebuli

W sobotę (1 października) na boisku w Janiszowie odbędzie się IX Memoriał im. druha Włodzimierza Respondka i druha Zdzisława Cebuli.

Kolejka 8 - 1-2 października

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

wszystko o święcie miasta Lubawka w 2022 roku - 23 - 25 września

REKLAMA