aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: unsplash.com

Terapia może być dobrym sposobem na naukę radzenia sobie z problemami, które nas obciążają. Pozwoli nam lepiej poznać siebie oraz nauczy rozwiązywać problemy dnia codziennego. Istnieje wiele rodzajów terapii, jednym z nich jest terapia DDD oraz terapia grupowa po rozstaniu. 

Dlaczego warto skorzystać z terapii DDD?

Osoby DDD, które decydują się na rozpoczęcie terapii zmagają się z szeregiem problemów. Wśród nich można wymienić: niskie poczucie wartości, objawy depresji oraz słabe samopoczucie. Takie osoby mają również problemy z podejmowaniem decyzji oraz określeniem celu życiowego. Ciężko im wchodzić w relacje społeczne, co często przekłada się na problemy w małżeństwie oraz w relacjach z najbliższymi. Osoby takie mogą skorzystać z pomocy terapii grupowej. Pozwala im to poznać osoby, które również mają podobne problemy. W trakcie procesu terapeutycznego mają również możliwość uzyskać potrzebną im pomoc.

Osoby DDD często wracają do przeszłości oraz wspominają swój dom rodzinny. Ciągle zmagają się z niepewnością oraz przytłaczającym smutkiem. Często unikają bliskich relacji, ponieważ obawiają się zranienia. Każda sytuacja konfliktowa jest dla nich źródłem cierpienia, które jest trudne do wytrzymania. Poza tym osoby DDD nadmiernie poświęcają się dla innych, zapominając o sobie oraz nie potrafią postawić granic. Po więcej informacji warto zajrzeć na  https://rodzinaodnowa.waw.pl/dda-ddd/.

Czy terapia po rozstaniu to dobre rozwiązanie?

Kryzys związany z rozstaniem to zdarzenie często stresujące oraz trudne. Czasami jest jedynym wyjściem z dysfunkcyjnego środowiska lub nieszczęśliwego związku. Każdy w nas w inny sposób przeżywa rozstanie, niektórzy radzą sobie dobrze, natomiast inni gorzej. Koniec związku to także początek dużych zmian. Początkowo rozstaniu towarzyszy chaos emocji. Jest to połączenie złości, smutku, tęsknoty oraz lęku. Te wszystkie emocje to duża dawka stresu dla organizmu.

Umiejętne poradzenie sobie z kryzysem, ułatwi odzyskanie równowagi psychicznej. Jeśli minęło trochę czasu, a my nadal nie potrafimy poradzić sobie ze stratą. Warto rozważyć pomoc ze strony specjalisty. Specjalista pomoże przepracować trudną sytuację, dzięki czemu łatwiej będzie ruszyć naprzód. Terapia nauczy również jak ułożyć życie na nowo. W grupie terapeutycznej można doświadczyć sporo wsparcia oraz zrozumienia. Więcej informacji odnośnie terapii grupowej dla osób zmagających się z kryzysem po rozstaniu można znaleźć na stronie https://rodzinaodnowa.waw.pl/grupa-terapeutyczna-kryzys-rozstanie/.

REKLAMA