aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pixabay.com

Zaproszenie na chrzest święty zawsze budzi w rodzinie duże emocje. Niezależnie od tego czy jesteśmy zapraszani jedynie jako goście, czy mamy pełnić role rodziców chrzestnych, zawsze chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Dyskusje o tym jaki prezent na chrzest powinno otrzymać dziecko, toczą się od lat. Sprzeczki pomiędzy zwolennikami podarunków pieniężnych i tych, którzy wolą wręczyć rodzicom dziecka oryginalny prezent w zasadzie nie mają końca.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Prezent na chrzest – jaki prezent podarować dziecku?
  • Prezent na chrzest- gdzie szukać pomysłów na oryginalny prezent?

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Przyjęcia z tej okazji coraz częściej przypominają małe wesela. Spotkanie rodzinne najczęściej ma miejsce w restauracji, gdzie serwowane są elegancko podane posiłki. Nic zatem dziwnego, że zaproszeni goście chcą zrewanżować się za otrzymane zaproszenie pięknym i wyjątkowym prezentem.[obraz_1]

Prezent na chrzest – pieniądze czy inny prezent?

Chrzest to ważna uroczystość dla osób wyznania rzymskokatolickiego. Z tej okazji organizujemy coraz bardziej wystawne przyjęcia w eleganckich restauracjach. Zaproszeni na uroczystość goście starają się zrewanżować za zaproszenie jak najlepszym prezentem. Jeszcze kilka lat temu prezent na chrzest był podarunkiem dość skromnym. Obecnie wiele osób zastanawia się jaką sumę pieniędzy wręczyć rodzicom chrzczonego dziecka w ramach prezentu z okazji chrztu. Ta forma ma wielu zwolenników. Uważana jest za najprostszy sposób, który pomoże uniknąć ewentualnej wpadki, jaka może wiązać ssę kupnem rzeczowego prezentu.  Jednak są osoby, które wolą inaczej obdarowywać chrześnice lub chrześniaka. Robią wiele, aby znaleźć niewielki, ale symboliczny prezent dla maluszka. Taki, który po latach będzie dla większego już dziecka wielką pamiątką.  Może to być na przykład pozytywka na chrzest (https://grawercom.pl/prezent-na-chrzest/pozytywka-niebieska-karuzela-prezent-na-chrzest-roczek.html ). To ciekawie rodzaj pamiątki i zabawki jednocześnie.

Prezent na chrzest - gdzie szukać inspiracji?

Poszukiwania ciekawego prezentu na chrzest warto rozpocząć od Internetu. To w sieci znajdziemy internetowe sklepy z pięknymi i symbolicznymi pamiątkami z okazji chrztu świętego (https://grawercom.pl/dewocjonalia/prezent-na-chrzest ). Inspiracji warto szukać na forach internetowych, blogach poświęconych rękodzielnictwu czy na portalach parentingowych. Pamiętajmy, że prezent na chrzest nie musi być drogi ani wielki. Ma on przede wszystkim znaczenie symboliczne, o którym niestety coraz częściej zapominamy.

Źródło: pixabay.com

undefined

REKLAMA