aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

lubawka ratusz

W punktach noclegowych wyznaczonych na terenie gminy Lubawka dla uchodźców z Ukrainy praktycznie nie ma już wolnych miejsc.

Do tej pory w lubawskim urzędzie zarejestrowało się 280 uchodźców z Ukrainy. W gminie działają dwa stanowiska, przy których nadawane są numery PESEL. Dziennie z takiej usługi może skorzystać ok. 30 osób. Do tej pory numery PESEL nadano 175 uchodźcom. W procedurze pomagają dwie wolontariuszki znające język polski i ukraiński.

Uchodźcy mogą korzystać z noclegów w domu Senior + w Bukówce (24 miejsca, zajęte 21), na terenie parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim (11 / 11). byłym ośrodku TPD w Lubawce (26 / 26), w agroturystyce Natalia w Bukówce (6 / 6) oraz w pokojach gościnnych Karola w Lubawce (9 / 9).

Zbiórki darów prowadzi lubawski dom kultury oraz szkoły w Chełmsku Śląskim i Lubawce. lista rzeczy publikowana jest w miarę potrzeb.

W szkole w Chełmsku Śląskim uczy się dziesięcioro dzieci z Ukrainy, do przedszkola chodzi dwoje dzieci. W Lubawce w podstawówce jest 26 dzieci z Ukrainy, w przedszkolu 10. W Miszkowicach w szkole jest 6 dzieci, w przedszkolu dwoje (dane na 18 marca).

 

REKLAMA