aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kolejka 14 - 24-25 kwietnia
Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Kolejka 16 - 24-25 kwietnia
Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Kolejka 16 - 24-25 kwietnia
Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Kolejka 22 - 24-25 kwietnia
Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

fot. Stara Kopalnia Wałbrzych

16 kwietnia 2021 roku na facebook’u Starej Kopalni w Wałbrzychu nastąpi otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki, którego dwie rzeźby można oglądać na zewnętrznym terenie instytucji. Podczas wystawy “Poszukiwani” artysta zaprezentuje rzeźby oraz prace malarskie wykonane w plastycznej glinie formowanej, barwionej i wypalanej w wysokiej temperaturze. Inspiracją dla artysty jest natura i człowiek.

Działaj Lokalnie 2021

MGOK Lubawka

Krzeszów

Opactwo w Krzeszowie przygotowuje się do Wielkiego Pikniku Patriotycznego, wydarzenia połączonego z VIII Zjazdem Motocyklowym oraz 60-leciem KGHM.

MOTYL NIEPYLAK APOLLO

organizatorzy: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chełmsku Śląskim, Klub Przyrodników – Sudecka Stacja Terenowa w Uniemyślu, Stowarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska” w Chełmsku Śląskim
zapraszają:
do udziału w rejonowym konkursie plastycznym, którego tematem jest: motyl Niepylak apollo –jeden z największych w Polsce motyli dziennych, a jednocześnie bardzo delikatny i wrażliwy na zmiany w środowisku, przez co jest zagrożony wyginięciem w Polsce jak i Europie. Obecnie realizowane są działania przywracania populacji Niepylaka apollo w miejscach historycznego występowania, m.in. w rezerwacie Kruczy Kamień w gminie Lubawka i na górze Chojnik w Karkonoszach.

Lem

Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra zaprezentowało ogólny plan wydarzeń zaplanowanych z okazji stulecia urodzin Stanisława Lema.

REKLAMA