aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. archiwum

Do niecodziennego zdarzenia doszło około godziny 21 na przejeździe kolejowym w Lubawce. W szynobus uderzył samochód osobowy. Samochód odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowcy szukają policjanci.

Aktualizacja 19.09.2021.

W szynobus wjechała skoda. Zgubiona tablica rejestracyjna miała numery z Łodzi. Dzisiaj rano na policję zgłosił się mieszkaniec gminy Lubawka, który zgłosił kradzież tego samochodu. Mężczyzna stwierdził, że brak pojazdu stwierdził gdy się obudził.

Oryginalna informacja
Zderzenia samochodów z pociągami kojarzą się z poważnie zniszczonym samochodem i niewielkimi uszkodzeniami pociągu. Tym razem było inaczej. W szynobus jeżdżący z Czech do Sędzisławia uderzył samochód osobowy. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym na drodze krajowej nr 5 na wjeździe do Lubawki. W wyniku uderzenia z osobówki odpadła tablica rejestracyjna, numery są spoza powiatu kamiennogórskiego. Samochód pojechał dalej.

Szynobus zdołał zjechać z przejazdu, ale dalej nie może jechać. Prawdopodobnie wylewa się z niego paliwo. Zagrożenie usuwają strażacy m.in. z jednostki chemicznej z Wałbrzycha.

W wyniku zderzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

fot. archiwum

REKLAMA

ds21