aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. GDDKiA

Bezkolizyjny zjazd z łącznicy autostradowej, mniejsza kolejka samochodów na A4, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w obrębie węzła bielańskiego. Oto pierwsze obserwacje po wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu na węźle autostradowym Bielany Wrocławskie.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta Kamienna Góra radni przyjęli zaproponowane przez burmistrza stawki podatku od nieruchomości i środków transportowych.

fot. diecezja legnicka

Diecezja legnicka poinformowała o wizycie biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze. Wizyta odbyła się 22 października.

fot. relacja wideo z sesji

Kamiennogórscy harcerze stracili siedzibę w wyremontowanym Centrum Kultury. Bez żadnej umowy zajmują piętro w byłym Gimnazjum nr 1 przy ul. Lubawskiej. Boją się o przyszłość.

fot. relacja wideo z sesji

Radni gminy Kamienna Góra uchwalili wysokość podatków od nieruchomości i od środków transportowych na 2022 rok.

rzeczpospolita

- W Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej" oceniamy efekty działań miast i gmin w zakresie dbałości o jakość życia mieszkańców, stan środowiska i rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania. - piszą autorzy.

fot. Związek Sybiraków koło w Wałbrzychu

Wczoraj (poniedziałek, 25 października) Adam Mitelsztet i Wacław Kwieciński, przedstawiciele wałbrzyskiego koła Związku Sybiraków, gościli w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu kamiennogórskiego radni przyjęli uchwałę określającą dalsze działania zarządu powiatu w sprawie szpitala.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej sesji z radnymi pożegnała się Teresa Ceremuga, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kamiennej Górze.

 umwd

Ponad 50 sportowców i trenerów przyjęło dziś Nagrody Województwa Dolnośląskiego z rąk Marszałka Cezarego Przybylskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy oraz radnego Sejmiku województwa Damiana Mrozka. Spotkanie było również okazją do podsumowania zadań sportowych w 2021 roku i zapowiedzi przyszłych planowanych inwestycji w dolnośląski sport.

REKLAMA

ds21