aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, w wyniku bardzo dobrej współpracy z polskim oficerem łącznikowym z Wielkiej Brytanii oraz policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili, iż jeden z mieszkańców Kamiennej Góry może być w posiadaniu pojazdu marki VW Golf rok prod. 2020 o wartości 100 tys. zł, który figuruje w bazie danych INTERPOL, jako pojazd utracony na terenie Wielkiej Brytanii.

fot. SP2 Kamienna Góra

Zakończyła się tegoroczna edycja wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak, który jest organizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 23 kwietnia do 9:00 27 kwietnia.

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza wszystkich internautów do udziału w zabawie ZAGADKOWE DETALE. W każdy wtorek, o godz. 17.00 na facebooku kamiennogórskiego muzeum pojawi się zadanie konkursowe.

zus Do końca kwietnia 13 emerytura została przyznana i wypłacona dla 8 424 155 uprawnionych na kwotę 10 476 156 752,65 zł. Na Dolnym Śląsku 13-stkę dostało 665 376 osób na kwotę 828 571 065,44 zł. Trzynastka przysługuje w wysokości najniższej emerytury, która obowiązujące od 1 marca. Otrzymają ją osoby, które do 31 marca 2021 r. mają ustalone m.in. prawo do emerytury lub renty. Ostatnie wypłaty trafia na konta klientów ZUS jeszcze przed majówką.

senator Krzysztof Mróz

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnęło wyniki kolejnych konkursów na programy za rok 2021. Ich beneficjentem w Powiecie Kamiennogórskim została parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie.

fot. GDDKiA

Prace przy budowie Obwodu Drogowego w Bolkowie (OUD) dobiegają końca. Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku garażowo-warsztatowego i socjalno-biurowego, a także prace elewacyjne i dachowe. Wykonywane jest docelowe ogrodzenie OUD oraz profilowanie terenu zewnętrznego i rowów odwadniających.

zus ZUS, jako pierwsza instytucja ubezpieczeniowa w Europie wdrożył europejski system elektronicznej wymiany danych EESSI. Dzięki temu, sprawy wymagające wymiany dokumentów z Niemcami i Austrią są obsługiwane elektronicznie, czyli sprawnie i szybciej niż do tej pory.

Kolejka 14 - 24-25 kwietnia
Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Kolejka 16 - 24-25 kwietnia
Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Kolejka 16 - 24-25 kwietnia
Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Kolejka 22 - 24-25 kwietnia
Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

fot. duw.pl

Znana jest kolejna lista drogowych inwestycji samorządowych, które dofinansowane zostaną z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród wskazanych zadań są drogi z terenu powiatu kamiennogórskiego.

Kamienna Góra - szpital

Zarządy powiatu i Powiatowego Centrum Zdrowia nie myślą o likwidacji szpitala w Kamiennej Górze, zapewniła dzisiaj Barbara Kosak, prezes PCZ-etu.

Świdnik - fot. użyczone

Dzisiaj (środa, 21 kwietnia) w Świdniku doszło do zderzenia lokomotywy z samochodem dostawczym.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA